Pompy ciepła

Pompy ciepła działają na podobnej zasadzie co lodówki. Odbierają ciepło z jednego miejsca i przekazują je w inne. Transport ciepła może przebiegać przy wykorzystaniu różnych procesów. Są pompy ciepła z obiegiem parowym, gazowym, a także pompy wykorzystujące efekt termoelektryczny czy magnetyczny lub elektrodyfuzji bądź reakcje chemiczne. Zgodnie z zasadą termodynamiki - aby transportować ciepło musi być dostarczana energia z zewnątrz. Zazwyczaj stosuje się tu silniki elektryczne.

Schemat działania pompy ciepła
Schemat działania pompy ciepła. Źródło: http://www.lemska.com/

Jeżeli chodzi o opłacalność pomp ciepła - jak zwykle są tu różne głosy. Poczytajcie sami: http://www.muratordom.pl/eko-murator/ekorozwiazania-dla-domu/kociol-gazowy-czy-pompa-ciepa,117_2779.html i http://forum.budujemydom.pl/Czy-inwestycja-w-pompe-ciepla-sie-oplaca-t6273.html

3 komentarze:

Alan Komiściuk pisze...

Wszystko jasne!

Luśka pisze...

Uważam, że w niedalekiej przyszłości pompy ciepła lub klimatyzatory staną się najzwyczajniej standardem. Ceny za energie elektryczną rosną, tak jak i średnie temperatury latem. Nie wiem jak Wy, ale mam zamiar w niedalekiej przyszłości sama zdecydować się na klimatyzacja gdańsk montaż - może nawet przed latem, aby być gotową na upały?

MajsterHajster pisze...

Pompa ciepła Bydgoszcz to rozwiązanie, które zyskuje na popularności dzięki swojej efektywności energetycznej i ekologicznemu charakterowi. Instalacja pompy ciepła pozwala na znaczące obniżenie kosztów ogrzewania, jednocześnie redukując emisję gazów cieplarnianych. Grenbud oferuje w Bydgoszczy profesjonalne usługi montażu, doradztwa i wsparcia technicznego, co sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na tę formę ogrzewania.

Prześlij komentarz

 
Pompy ciepła
Real Estate © 2010 Template design by Justinwoodie.com. Powered by Blogger.